Sylvan Marka Misellerin Özellikleri ve Çeşitleri

0
1142

Sylvan, müşterilerine sunduğu ABD (Kittanning) ve Fransa (Langeais) ‘deki laboratuvarlarında yetiştirilen mantar türlerinden oluşan geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapıyor. Ticari koleksiyonuna ek olarak on yıllarca boyunca toplanan ve muhafaza edilen birçok yabani miselide içerir.

Koleksiyonda şu anda 50’den fazla türden 600’den fazla misel varmış; bunların çoğu, tüm dünyadaki mantarlardan doku kültürü ve / veya spor toplama yoluyla elde edilmiş.

Sylvan HK35

Sylvan HK35
Sylvan HK35

HK35, geliştirilecek ilk ticari Melez Pleurotus miselidir. Yüksek verimli ve yüksek kaliteli Pleurotus misellerinin mükemmelkombinasyonudur. Şu anda Avrupa pazarında en çok yetiştirilen egzotik miseldir. Tüm yıl boyunca yetiştirilebilir. Sap, kapağa yanal bir konumda bağlanır ve orta boydadır. Daha temiz hava ilavesi ile gövde daha kısa sürer. Sıcaklığa bağlı olarak kapağın rengi koyu gri ile açık gri arasında değişir. HK35, bir dizi yetiştirme koşuluna toleransa sahip, yüksek verimli bir miseldir, kırpılması kolaydır ve çeşitli yıkamalar üzerine kaliteli üretir.

Sylvan KRYOS

Sylvan Kryos
Sylvan Kryos

KRYOS , 17 ° C’ye kadar hava sıcaklığında üretilen hızlı ve kışlık misellerinin avantajlarını birleştirir. KRYOS  koyu renktedir. KRYOS sonbahar ve kış üretimi için uygundur. Yuvarlak, geniş, kalın şapka  ve kısa saplı büyük mantarlar üretir. En iyi sonuçlar, sıcaklığı 18 °C’nin altında tutarak  , bağıl nemi 85 ila 90% , CO2 seviyesinde 800 ppm altında tutarak ve iyi ışıklandırarak elde edilir. Sıcaklık düşük olduğunda meyve cisimlerinin gelişimi yavaşlar ancak daha iyi görsel ve fiziksel kalitede mantar elde edilir.

Sylvan 3253

Sylvan 3253

3253 Miseli, daha uzun raf ömrü, yuvarlak ve ortalama boy kapaklı kaliteli mantar ile tutarlı ve sağlam bir mantardır. Sonbahar ve kış mevsiminde üretimi için uygundur. 3253 Miseli HK35 için iyi bir alternatiftir.

 

Sylva 3115

Sylvan 3115
Sylvan 3115

Sylvan 3115, soğuk şartlarda büyük mantar üreten bir kış türüdür. Soğuk havada yetiştirilmek üzere uyarlanmış güçlü bir misel büyümesine sahiptir. Mantarların büyük gövdeli çok koyu renkleri vardır.

 

Sylvan Fotios

Sylvan Fotios
Sylvan Fotios

Fotios, yıl boyunca sabit kalitede üretim yapar. En iyi üretim ilkbahar ve sonbahar aylarında Gerçekleşir. Mantarlar kombine gri-kahverengi koyu renk üretirler. Fotios yüksek verim sağlar ve düşük sıcaklıklara iyi büyüme tepkileri verir

 

Sylvan 3009

Sylvan 3009
Sylvan 3009

3009 de tüm yıl boyunca üretilebilen esnek bir türdür. HK35’e göre yüksek sıcaklılarda üreticiler için bir seçenektir. 3009 , düşük kaliteli kompostlarda daha iyi bir toleransa sahiptir.

 

 

Etna

Sylvan Etna

Etna, kompostların tüm kalite çeşitlerine uygundur. Etna karakteristik olarak küçük açık renkli mantarlarla büyük demetleri üretir. Etna tipik olarak agresif bir miselyumdur.

 

Sylvan 3029

Sylvan 3029
Sylvan 3029

3029 mükemmel ve yüksek raf ömürlü mantar arayanlar için mükemmel bir seçimdir. Sylvan 3029 sonbahar ve kış mevsimlerinde daha iyi büyür, koyu gri renkli mantar üretir. Üretilen şapka genellikle yuvarlak, düz ve ortalama boyuttan daha büyük ve daha kısa sapları vardır

 

Sylvan Ivory

Sylvan Ivory

Ivory miseli, sıcak koşullarda mantar yetiştirmek için mükemmel bir alternatiftir. Bu misel, daha sıcak bahar ve yaz aylarında iyi üretim sağlar.  Darbe özellikleri, yuvarlak ve etli kapaklı fildişi renkli mantar çıkar

 

 

Sylvan 3040

Sylvan 3040
Sylvan 3040

Pleurotus Citrinopileatus parlak sarı renktedir. Meyve için optimum sıcaklık 16-20 ° C’dir. 20 ° C’nin üstünde kapaklar renksizleşecek ve kalite düşecektir . Düşük sıcaklıklarda kalite mükemmel olur, ancak verimde bir miktar azalma olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.