Yeni Başlayanlar İçin İstiridye Mantarı Pazarlama Yöntemleri

0
488

Bilindiği gibi istiridye mantarı ülkemizde henüz yeni yeni tanınmaya başladı. Bu yüzden satış ve pazarlamada bazı zorluklar yaşanıyor. Bu tarz zorluklar ticaretin bir parçası, böyle olmasa herkes bu işi kolaylıkla yapardı, buda ticaretin mantığına ters.

Peki İstiridye Mantarı Nasıl Pazarlanır?

Yeni bir ürünü satabilmek için çeşitli reklam ve tanıtım faaliyetleri yapmak gereklidir. Bu tanıtımlar olmadan ürünümüzü geniş kitlelere ulaştıramayız.

  • Marketlerde Tat panel Uygulaması.

Hemen Hemen herkes mutlaka görmüştür. Ufak bir stant bu stant’ta  güler yüzlü bir hanımefendi markete gelen ziyaretçileri standına davet ederek markette satılan “X” bir ürünün ziyaretçilere tattırarak tanıtımını yapar. Sizde ziyaretçi fazla olan bir markettlerle anlaşarak bu şekilde tanıtım yapabilirsiniz. Bu sayede hem elinizdeki ürünleri satmış olur hemde Mantarın tanıtımını sağlamış olursunuz. Bu uygulamayı çeşitli yerlerde yapabilirsiniz Örneğin; semt pazarları yada kalabalık caddelerde.

  • Yemekhanelerle Anlaşma.

Büyük kurumların yemekhaneleri vardır (Belediyeler, yurtlar). Kendi personeline yemek çıkaran yerler. Bu kurumlarla anlaşa bilirseniz sizin için mükemmel bir pazar ağı oluşur. Bu tarz yerler haftalık düzenli alımlar yaparak sizin büyük sıkıntılardan kurtarabilir. Bu sayede Yüzlerce kişiye mantarı tanıtmış olursunuz. Dış pazar için zamanla bir talep oluşturabilirsiniz.

  • Lokantalarda ikrama menüsüne girmek

Bir çok lokanta müşterilerine ücretsiz ikramlarda bulunurlar, bir çok lokantada bu mantardır. Ancak genellikle kültür mantarı kullanırlar. İyi bir anlaşma yaparak İstiridye Mantarı İkram olarak kullandırabilirsiniz. Tanıtım ve pazarlama olarak geri dönüşümü oldukça iyidir. Bu uygulama sürekli müşterilerin artmasına yardımcı olur.

Bunlar dışında büyük şehirlere yakınsanız o şehirlerin Hal Pazarlarında aracılara ürün verebilirsiniz, ancak buralarda karlılığınız düşecektir.

Bu tarz uygulamaları yaptıkça, mantarı tanıyan ve tadına bakan insanlar çoğaldıkça, bir çok şeyi başarmış olacaksınız. Bundan sonrasında düzenli üretim ile ürünün sürekliliğini sağlamak çok önemli

Tüm bunları yaptıktan sonra, artık para kazanmaya başlamışsınızdır demektir. Tabi bu süreç uzun süreceği için sabırlı olunmalı.

Sizinde kendinize özgü yöntemleriniz yada fikirleriniz varsa aşağıda yorum kutusuna kendi yöntemlerinizi neler olduğunu bizimle paylaşabilirsiniz. Unutmayın bilgi paylaştıkça büyü ve kıymetli olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.