Mantar pinleri kuruyor

0
0

İlk mantar pinleri in  bazilarinda kuruma oldu gelişmeden ve poşetler yumuşadı. Ne yapmam gerekir. Nem %85 sıcaklık 16 yardımlarınızı bekliyorum.

  • You must to post comments
0
0

Mehmet bey sorunuzu resimlerle desteklerseniz, size daha iyi yardimci olabilirim. Poşetlerin yumuşamasını biraz daha acabilir misiniz? Komposlarin hammadesinide belirtirseniz memnun olurum.

  • You must to post comments
0
0

Birden kuruma oldu nem ve sıcaklık ideal gözüküyordu. Bazılarında da içinde oluşmuş pinler sanki . Yumuşama derken de poşet kuluçka döneminden sonra diri oluyor ya şimdi o dirilik gitmiş bazı poşetlerde. Bu saatten sonra yapabileceğim bisey var mı onu merak ediyorum.Kompostlarin ham maddesi saman bu arada. Yol gosterirseniz sevinirim.

resim
  • You must to post comments
0
0

Mehmet bey merhaba,

Resimlerden anlaşıldığı üzre odanızda sıcaklık ve nemlilik düzeyinde sert dalgalanmalar yaşanmakta, ayrıca karbondioksit fazlalığı bulunmakta.Sert dalgalanmalar mantar yumrularının gelişmeden kuruyup ölmesine sebep oluyor, fazla karbondioksitte mantarların saplarının kalınlaşıp uzamasına sebep oluyor. Dikkat etmeniz gereken husus odanızda ani ve sert dalgalanmaları engellemek ve havalandırmayı homojen şekilde tüm odanıza dağıtmanız gerekmekte. Bu hususlara dikkat ederseniz bu tarz problemlere daha az oranda karşılaşırsınız.

  • You must to post comments
Showing 3 results
Your Answer
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
Name*
E-mail*
resim
File Name Size
There are currently no files uploaded.
Maximum file size 2MB.
Supported file formats: gif jpeg jpg png